با شیشه عینک طبی زنانه برای خود دوربین های خانگی درست کنید

در ابتدا لنزها از کوارتز شفاف و بریل ساخته می شدند، اما افزایش تقاضا منجر به استفاده از شیشه نوری شد که ونیز و نورنبرگ مراکز اصلی تولید آن بودند.

ارنست آبه و اتو شات در سال 1885 نشان دادند که الحاق عناصر جدید به مذاب شیشه عینک طبی زنانه منجر به تغییرات مطلوب بسیاری در ضریب شکست و قدرت پراکندگی می شود.

در فرآیند مدرن، شیشه برای عدسی ها ابتدا به شکل صفحه نورد می شود، بیشتر لنزها از شیشه تاج شفاف با ضریب شکست 1.523 ساخته شده اند.

در اصلاحات نزدیک بینی بالا، اگر عدسی ها از شیشه چخماق متراکم (ضریب شکست 1.69) ساخته شده باشند و با یک فیلم فلوراید منیزیم برای از بین بردن انعکاس های سطحی پوشانده شوند، بهبود زیبایی حاصل می شود.

شیشه سنگ چخماق یا تاج باریم که قدرت پراکندگی کمتری دارد در دو کانونی ذوب شده استفاده می شود.

لنزهای پلاستیکی به طور فزاینده ای محبوب شده اند، به خصوص اگر وزن لنزها مشکل ساز باشد، و لنزهای پلاستیکی نسبت به شیشه ها نشکن ترند، در عینک‌های آفتابی، لنزها برای کاهش انتقال نور و جلوگیری از تابش خیره کننده رنگی هستند. لنز تماسی را نیز ببینید.

امروزه دیدن فردی که عینک به چشم می‌زند به همان اندازه عادی است که فردی در فصل زمستان روسری بر سر دارد.

عینک ابزاری است که بدون توجه به نسخه یا شکل چشم، بینایی را برای اکثر افراد فراهم می کند، اما همیشه اینطور نبود.

توسعه عینک به عنوان یک درمان رایج برای بینایی ناقص قرن ها به طول انجامید، با بسیاری از مبتکران درخشان مسیری را برای بینایی کاملی که امروز می توانید از آن لذت ببرید، هموار کردند.

آیا تا به حال در مورد فناوری اصلی پشت عینک فکر کرده اید؟ در اینجا نگاهی اجمالی به تاریخ است که اکنون به میلیون ها نفر امکان می دهد بخوانند، رانندگی کنند، عمل جراحی انجام دهند و به طور دقیق با اسلحه شلیک کنند.

عینک های اولیه
اولین مخترع عینک پوشیدنی ناشناخته است، با این حال، رومی ها برای اولین بار توانایی استفاده از شیشه را برای افزایش توانایی خود در دیدن متن های کوچک و ایجاد ذره بین های کوچک با کره کشف کردند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.