شرایط دمای آب ماهی کوی داخلی

ماهی زینتی کوی از ارزشمند ترین ماهی های زینتی داخلی است که برخی از نژاد های آن در مرزهای داخلی کشور نیز تولید و تکثیر می شود و سایر گونه ها از کشور های دیگر همانند ژاپن وارد می شود.
ماهی زینتی کوی یکی از ماهی های مقدس برای مردم ژاپن است و به همین علت است که محبوبیت بسیا بالایی میان این ملت دارد. ماهی زینتی کوی پیشینه ای بسیار کهن دارد به طوری که این پیشینه با هم خانواده های آن ها یعنی ماهی های کپور یا همان ماهی عید، با هم در آمیخته است. ماهی زینتی کوی یکی از زیبا ترین های آب شیرین می باشد که محبوبیت آن امروزه به فراتر از مرز های بومی آن یعنی کشور های آسیایی رفته است.

دمای ماهی زینتی کوی

شرایط دمای آب ماهی زینتی کوی
همانطور که گفته شد، کوی ها حاصل یک آمیزش و در آمیختگی با اجداد کپور خود هستند که حاصل این عمل یکی از زیبا ترین ماهی های آب شیرین را پدید آورده است. کوی های امروزی اگر چه میزان قابل توجهی در ظاهر متفاوت اند ولی در برخی از ویژگی های زیستی هم چنان شیبه پدران خود هستند که می توان به ویژگی تحمل دمایی بالا اشاره نمود.
همانطور که می دانید ماهی های کوی ابتدا در حوضچه های فضای باز نگه داری می شدند و همین عامل سبب مقاوت بالای این ماهی زینتی گیاهخوار در تغییرات دمایی شده است. کوی ها می توانند در دمایی مابین 18 الی 24 به زیست خود ادامه دهند که به سبب همین مورد می توانند زمستان های سرد را زیر یخ خوض و در تابستان های نیز در آب گرم آن زندگی کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.