مراقبت از ماهی قرمز

ماهی قرمز از ماهی کپور به نام “ماهی طلایی” نیز شناخته می شود. این ماهی ها که تصور می شود حدود 1800 سال روی زمین بوده اند، از قدیمی ترین گونه های ماهی در بین ماهی های آکواریومی هستند. برخلاف تصور عموم، آنها حیوانات باهوشی هستند و حافظه قوی دارند. آنها می توانند 6 ماه همه چیز را در ذهن خود نگه دارند. آنها افراد را می شناسند و می توانند ارتباط برقرار کنند. این ماهی ها شگفت انگیز و بسیار زیبا هستند.

قیمت خرید عمده ماهی قرمز

در دنیا به ماهی طلایی چینی معروف است. آنها و ماهی انگز می توانند در آب سرد زندگی کنند. ماهی ها در برابر تغییرات دما مقاوم هستند. ماهی قرمز نر دم بلندتری نسبت به ماهی ماده دارد. ماده ها بدن درازتر و شکم متورمتری نسبت به نرها دارند.طول عمر آنها حدود 5 سال است. آنها نسبت به نوع خود تهاجمی نیستند. اما گونه های مختلف در میان ماهی قرمز می توانند نسبت به یکدیگر تهاجمی باشند. بر خلاف تصور عموم، حافظه آنها برای ثانیه ها نیست، بلکه برای 6 ماه است. بنابراین آنها می توانند عادات خود را توسعه دهند. آنها می توانند به مردم عادت کنند و به مرور زمان ارتباط برقرار کنند. گونه های بزرگتری نسبت به سایر ماهی های آکواریومی وجود دارد. آنها سعی می کنند ماهی کوچکتر از خودشان بخورند. فلس ها کاملا متراکم هستند.
آنها هم گیاهخوار هستند و هم گوشتخوار. مراقبت از ماهی قرمز ماهی قرمز، یکی از محبوب ترین گونه های ماهی در بین ماهی های آکواریومی، نیازی به بخاری در آکواریوم ندارد زیرا مثل لابستر شاه میگو می تواند در آب سرد زندگی کند. به همین دلیل تصور می شود که می تواند در فانوس زندگی کند اما زندگی در چنین فضاهای باریکی برای هیچ ماهی سالم نیست و برای ماهی قرمز بسیار ناسالم است. سطح آب زنگوله کم است و آب به سرعت کثیف می شود. این می تواند باعث کور شدن ماهی شود. یکی از گونه های ماهی است که در برابر تغییرات دما مقاوم است. کافی است آب آکواریومی که ماهی قرمز در آن قرار دارد به طور متوسط ​​20 تا 21 درجه باشد.

قیمت فروش عمده ماهی قرمز

ماهی دلمی

 

آکواریوم ماهی قرمز باید برای هر ماهی و شاه میگو 10 لیتر آب داشته باشد. ماهی قرمز مدام شن های آکواریوم را به دهان می برد و در شن ها به دنبال غذا می گردد. سپس ماسه ها را از دهان خود رها می کنند. به همین دلیل توجه به این نکته ضروری است که در انتخاب ماسه آکواریومی تیز، گرد و ریزدانه نباشد. این علاقه ماهی قرمز به شن، رشد گیاهان را در آکواریوم دشوار می کند. حرکات در ماسه به ریشه گیاه آسیب می رساند. شما باید در آکواریوم خود فیلتر داشته باشید، زیرا بازی با ماسه نیز می تواند باعث کدر شدن آب آکواریوم شود.

طعمه های مخصوص ماهی قرمز و ماهی قزل آلا به صورت تجاری در دسترس هستند. این ماهی ها که معده ندارند احساس سیری نمی کنند. به همین دلیل ماهی قرمز باید به صورت کنترل شده تغذیه شود. از آنجایی که آنها 6 خاطره دارند، می توانند عادات خود را توسعه دهند. بنابراین زمان های تغذیه باید بر اساس این برنامه تعیین و عمل شود. از آنجایی که آنها از بسیاری از ماهی های آکواریومی بزرگتر هستند، برای تغذیه غذای پودری مناسب نیستند. آنها ممکن است از خوردن یک غذا خسته شوند. بنابراین، می توانید غذاهای خشک دیگر را نیز امتحان کنید. می توانید هفته ای یک بار به این ماهی ها ماهی زنده بدهید و یا می توانید ماهی قرمز را با سبزیجاتی مانند اسفناج، نخود، کلم بروکلی تغذیه کنید. فراموش نکنید که این سبزیجات را قبل از ریختن در آکواریوم بجوشانید و به قطعات کوچک برش دهید. ماهی های کوچک در آکواریوم شما نیز می توانند غذای ماهی قرمز باشند. زیرا ماهی قرمز هم گیاهخوار و هم ماهی گوشتخوار است. بنابراین توصیه می کنیم هنگام تغذیه ماهی قرمز از طعمه های زنده استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.